شاید برایتان پیش آمده باشد تا در اینستاگرام با سوالاتی مواجه شوید و جواب آن را نمیدانید در این مقاله آموزشی و جذاب سعی میشود به سوالاتی که برایتان تاکنون پیش آمده پاسخ داده شود و شما به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید. با روبوکلیک همراه باشید..

  1. ۱٫ چکار کنم تا هر کاربری نتواند پست هایم را ببیند؟

باید صفحه خود را خصوصی کنید تا افراد با تایید شما صفحه شما را مشاهده کنند. برای اینکار به تنظیمات اینستاگرام خود بروید و تیک گزینه   Private Account  را فعال کنید.

  1. ۲٫ سوال برایتان پیش می آید که نمیخواهید فردی را دنبال کنید، اما به اشتباه آن را دنبال کرده اید؟

وارد پروفایل فرد مورد نظر شوید و روی آیکون آدمک که در کنار کادر فالو وجود دارد کلیک کنید و گزینه لغو دنبال کردن را انتخاب کنید. یا بالعکس همچنین نمیخواهید که او جز فالوور های شما باشد یعنی جز افرادی که شما را دنبال میکند میتوانید از قسمت فالوور های خود فرد مورد نظر را پیدا و روی سه نقطه کلیک کنید و گزینه لغو دنبال کردن را انتخاب کنید. این در صورتی است که حتی اینستاگرام به او اطلاع نمیدهد که از دنبال کردن شما آنفالو شده است.

گزینه بعدی بلاک کردن است میتوانید به پروفایل شخص مورد نظر بروید و روی سه نقطه کلیک کنید و  سپس Block User را انتخاب کنید.

  1. ۳٫ از پستی خوشم آمد میخواهم آن را برای کسی منشن کنم چگونه؟

برای اینکه پست انتخابی را برای کسی ارسال کنید هم میتوانید آن را از طریق دایرکت به فرد مورد نظر ارسال کنید که برای این کار کافی است روی علامت ارسال زیر عکس کلیک کنید و آن را به فرد مورد نظرتان ارسال کنید.

هم میتوانید فرد مورد نظرتان را زیر همان پست منشن یا مورد خطاب قرار دهید. برای اینکار کافی است علامت @ را پیش از نام کاربری او بنویسید.

  1. ۴٫ چطور تاریخچه جستجو هایم را از صفحه سرچ اینستاگرامم پاک کنم؟

برای این منظور کافی است وارد تنظیمات اینستاگرام شده و گزینه Clear Search History را انتخاب کنید.

  1. ۵٫ اگر پست کسی را ببینم و لی لایک نکنم او متوجه خواهد شد؟

اگر پست او را لایک کنید وی از این عمل مطلع خواهد شد زیرا از طریق نوتیفیکیشن اینستاگرام به او اطلاع داده میشود. ولی اگر فقط نگاه کنید متوجه نخواهد شد که آیا شما آن پست را دیده اید یا نه.

  1. ۶٫ چگونه کاربری را روی پستم تگ کنم؟

بعد از انتخاب عکس مورد نظر خود و  بعد از اینکه متن دلخواه خود را برای عکس خود انتخاب کردید در همان صفحه، گزینه ی Add Location برای امکان قرار دادن مکان وجود دارد( که با اضافه کردن مکان مورد نظر بعد از اینکه پستتان را منتشر کردید در بالای پست شما زیر نام کاربری شما مکان نمایش داده میشود) و گزینه ی Tag People برای تگ کردن افراد روی پست است که با انتخاب آن روی عکس ضربه بزنید و نام اورا تایپ کنید.

  1. ۷٫ چطور میتونم همه عکس هایی که تا به حال لایک کرده ام را ببینم؟

وارد حساب کاربری خود شوید و سپس وارد تنظیمات اینستاگرام خود شوید, گزینه Posts You’ve Liked رو بزنید در اینجا میتوانید  پست هایی که لایک کرده اید را مشاهده کنید.

  1. ۸٫ چطوری باید لینک وب را وارد صفحه اکانت خود کنم؟

اگر چنانچه قصد این را دارید که لینک سایت یا صفحه وبی را در صفحه خود قرار دهید کافی است, وارد تنظیمات شده و روی Edit Profile بزنید سپس در قسمت Website لینک مورد نظر خود را وارد کنید. در آخر روی علامت تیک مانند در بالا سمت راست بزنید تا تغییرات ذخیره شوند.


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *